24.11.2020 13:19 0 raz

Siatkarki APS przegrały po tie-breaku

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W 9. rundzie II ligi siatkówki kobiet APS Rumia na wyjeździe przegrał z AZS UMK Toruń. Do wyłonienia zwycięzcy spotkania potrzebny był tie-break.

Gospodynie zaczęły mecz od wygrania pierwszego seta do 22. W drugiej części spotkania również lepsze okazały się siatkarki AZS UMK Toruń wygrywając 25:18. „Apeeski” nie dały za wygraną i próbowały odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Trzeci set rumianki zwyciężył do 19, a czwarty do 23. W tie-breaku górą były zawodniczki z miasta piernika, które decydujące starcie wygrały 15:12.

Po bardzo emocjonującym spotkaniu, niestety lepszy okazał się zespół z Torunia wygrywając w 5 setowym boju! - napisała po tym spotkaniu w mediach społecznościowych Akademia Piłki Siatkowej Rumia.

Póki co „Apeeski” nie mogę być zadowolone ze swoich wyników. W 8 rozegranych meczach zdobyły raptem tylko 3. punkty. Wszystkie po tie-breakach. Rumianki wygrały 9 setów, a 24 przegrały. Po 8 spotkaniach APS zajmuje ostatnie miejsce w tabeli (11 i 12 pozycje zagrożone są spadkiem).

Z ciekawostek dodajmy, że jak przyjrzymy się szczegółowym statystykom podanym na portalu pzps.pl (czyli oficjalnym serwisie Polskiego Związku Piłki Siatkowej), to „Apeeski” najlepiej radzą sobie w 3. i 4. secie. Ich średnia zdobytych punktów wynosi kolejno 21.88 i 21.67. Natomiast w 1. secie jest to śr. 19.63, w 2. 20.63, a w 5. 11.67.

W najbliższej rundzie rumianki zmierzą się na wyjeździe z Szamotulaninem Szamotuły. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 28 listopada.