06.04.2020 11:10 2 rp/zrzutka.eu

Gdyńscy radni organizują zbiórkę na szpitale

Fot. Archiwum TTM

Radni Gdyńskich Dzielnic zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na walkę z panującą pandemią. Za zebrane pieniądze zamierzają zakupić środki ochrony osobistej oraz inne materiały ochronne dla gdyńskich szpitali i pogotowia ratunkowego.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co będzie za kilka dni, tygodni czy miesięcy. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której nasza służba zdrowia pozostanie bez wsparcia – apelują na internetowej zbiórce radni.

To już kolejna inicjatywa mieszkańców, samorządowców i osób chcących nieść pomoc służbie zdrowia. Sytuacji w gdyńskich placówkach nie wygląda jednak dobrze. Wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu o problemach, z jakimi borykają się pracownicy. Jeszcze przed weekendem (1 kwietnia) informowaliśmy o zamknięciu – chwilowym – kolejnego oddziału w gdyńskim szpitalu. Te placówki dziennie przyjmują wielu pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, stąd duże zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej i materiały dla personelu.

Teraz ty komuś pomożesz, później ktoś pomoże tobie – piszą anonimowi darczyńcy.

Internetowa zbiórka na rzecz gdyńskich placówek jest dostępna pod tym linkiem. Do tej pory udało się zebrać 25 procent z sugerowanej kwoty. Do końca zbiórki pozostało jeszcze siedem dni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...