31 sierpnia odbędą się dożynki gmin Łęczyce, Kosakowo i Wejherowo, a już w najbliższą niedzielę świętować będą mieszkańcy gminy Puck. Rolnicy podsumują i uroczyście zakończą żniwa tradycyjnymi wieńcami dożynkowymi, pokazami sprzętów rolniczych, a także zabawą do białego rana.
Ta tradycyjna impreza jest nie tylko „Świętem Rolnika” w Gminie Puck, ale i znakiem pełnej integracji i ukazaniem aktywności społecznej wiejskich środowisk. Ponad 20 sołectw w uroczystym korowodzie prezentuje swoje piękne wieńce dożynkowe. Stałym elementem dożynek jest występ „Gwiazdy Wieczoru”, w Mrzezinie będzie to Alibi. Na oczach szerokiej publiczności toczą się potyczki pomiędzy sołectwami w ramach Dożynkowego Turnieju Wsi. W ramach tegoż, oceniane są również wieńce dożynkowe. Najlepsi są nagradzani przez Wójta Gminy. Dożynki są również okazją do uhonorowania odznaczeniami najlepszych rolników jak i podsumowania konkursu „Piękna Wieś”.
Dożynki Gminy Kosakowo odbędzie się w Łętowicach. Na przybyłych gości będzie czekała masa atrakcji. W programie znalazły się liczne konkursy z nagrodami, koncerty oraz występy. Na scenie zobaczymy zespoły: Stereo, Bliza, B-QLL oraz Five Set. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.
Na boisku gimnazjum w Bolszewie odbędą się Gminne Dożynki pod hasłem "80 lat Gminnego Rolnictwa". Wśród artystów, którzy pojawią się na dożynkowej scenie pojawiły się: kaszubski zespół Nadolanie, kapela Bruno Amigos oraz Bliza. Na zakończenie imprezy pojawi się zespół Milano, gwiazda tegorocznych dożynek. Szczegółowy plan wydarzeń..
W Parku Wiejskim przy Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim odbędzie się Doroczne Święto Plonów. Tegoroczne dożynki to przede wszystkim koncert wokalisty Conrado Yanez, bluesowego zespołu Free men oraz występ gwiazdy wieczoru zespołu Milano. Tutaj znajdziecie szczegółowy harmonogram wydarzeń.
To piękna, trwająca przez wieki tradycja, której symbolem jest bochen chleba z tegorocznego ziarna. Święto dożynkowe to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Bochen chleba i wieńce dożynkowe będące symbolicznym darem dla społeczeństwa są okupione mozolną, wielomiesięczną pracą rolników. Prezentując się tak okazale - wyrażają dumę i radość z zebranych plonów.