25.08.2015 09:23 0

Ironman, mistrz Polski mieszka w Wejherowie!

Wejherowianin Paweł Reszke po ponad 9 godzinach morderczego wysiłku dobiegł na metę jako pierwszy. Zwyciężył w zawodach Triathlon Polska 2015 na trasie z Borówna do Bydgoszczy i wywalczył tytuł mistrza Polski.

W niedzielę (23 sierpnia) w Bydgoszczy odbyły się zawody Triathlon Polska 2015 na trasie z Borówna do Bydgoszczy. Wystartowało w nich ponad 500 zawodników. Na dystansie iron man, czyli 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerze oraz 42,2 km biegu, wystartowało ponad 180 zawodników. Wśród nich najlepszy okazał się Paweł Reszke z Wejherowa, z klubu UKS Tri-Team Rumia. Pokonanie całej trasy zajęło mu 9 godzin i 15 minut.

• Ogromna praca, mojego trenera Piotra Nettera, który był ze mną podczas całego wyścigu, jego pomoc i analiza tego co działo się na trasie, sprawiły że kontrolowaliśmy wyścig do samego końca, mogłem wierzyć w sukces. Marzyłem o medalu mistrzostw Polski i udało się go zdobyć. Zwycięstwo smakuje podwójnie, gdy jest wywalczone w taki właśnie sposób – podkreśla Paweł Reszke, UKS Tri-Team Rumia.

Drugi na mecie był Marek Szewczyk z czasem 9 godzin i 17 minut, a trzeci Ukrainiec Yurii Klym z czasem 9 godzin i 29 minut.

Pełne wyniki triathlonu

Przypomnijmy, że wejherowski triathlonista wygrał również zawody half ironman w swojej kategorii, które odbyły się na początku sierpnia w Gdyni. Wówczas sportowiec zakwalifikował się do Mistrzostw Świata Ironman w Australii.