Gryf wygrywa sparing z drużyną Wikęd Luzino

Już do przerwy gryfici prowadzili 3:0 po dwóch trafieniach Pawła Czoski i jednym golu samobójczym. Po przerwie najpierw strzelił Paweł Rutkowski, następnie Michał Skwiercz z rzutu karnego podwyższył na 4:1 a wynik ustalił po ładnej, indywidualnej akcji Adrian Mienik.

Pierwsza bramka początek miała przy prostopadłym podaniu Wicona do Czychowskiego. Ten zagrał w tempo do wchodzącego w pole karne Rzepy, który z kolei idealnie wycofał do Czoski.

Drugi gol gryfitów wyglądał bardzo podobnie - Czychowski ponownie do Rzepy, ten do Czoski, po którego uderzeniu piłka trafiła w jednego z obrońców Wikędu i wpadła do bramki Prangi.

Trafienie na 3:0 to już indywidualny popis Pawła Czoski. Dostał podanie na połowie przeciwnika, pobiegł z piłką w kierunku bramki i oddał strzał z ponad dwudziestu metrów nie dając szans bramkarzowi gospodarzy.

Do przerwy obyło się już bez bramek, a na początku drugiej odsłony meczu do głosu najpierw doszli luzinianie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Tobiaskiego (testowanego w ostatnim czasie przez Gryfa) bramkę głową zdobył Paweł Rutkowski.

Kolejne trafienie zaliczyli jednak wejherowianie - w polu karnym faulowany był Gwinejczyk Doumbouya, a pewnym egzekutorem "jedenastki" został Michał Skwiercz.

Wynik ustalił świetną akcją Adrian Mienik. Minął dwóch zawodników WKS-u a następnie mocnym i precyzyjnym strzałem pokonał Ferrę.

W barwach Gryfa mieli okazję zaprezentować się kolejni nowi zawodnicy: Michał Szubert (Arka Gdynia), Kamil Zieliński (Błękitni Stargard Szczeciński), Jakub Czapliński (Unia Swarzędz), Jakub Giec (Pogoń II Szczecin), Mohamed Doumbouya.

Z kolei w Wikędzie zagrali byli zawodnicy Gryfa lub mieszkający w Wejherowie: Maciej Pliński, Paweł Sobczyński, Błażej Miszka, Maciej Bank, Krystian Opłatkowski, Michał Dąbrowski, Adrian Roppel, Dominik Składowski (obaj juniorzy starsi Gryfa w zeszłym sezonie). Dodatkowo nie zagrali Paweł Politowski (powracający po kontuzji), Szymon Zając i Bartłomiej Białobrodzki. Trenerem ekipy z Luzina niedawno został Wojciech Pięta, który w latach 2001-2003 był również zawodnikiem zółto-czarnych.

Gryf Wejherowo - Wikęd/GOSRiT Luzino 4:2

Bramki: P.Czoska (dwie), b.samobójcza, M.Skwiercz (k.) - P.Rutkowski, A.Mienik

Gryf: (I połowa) Wichman - Czapliński, Kostuch, Szur, Klimczak - Rzepa, Wicon, Osłowski, Giec - Czoska, Czychowski

(II połowa) Ferra - Borski, Kowalski, Skwiercz, Gicewicz - Kwaśnik, Kołc, Sosnowski, Zieliński - Doumbouya, Szubert

W sobotę gryfici zagrają sparing z I-ligową Arką Gdynia.