Czerwone gitary w Szemudzie

Koncerty, Szemud

Data 14.02.2017 19:00
Miejsce Hala Widowiskowo-Sportowa
Adres Szkolna 4a
Miejscowość Szemud

Czerwone Gitary to zespół, który powstał 3 stycznia 1965 roku w Gdańsku. Ich nazwa pochodzi od koloru gitar, na których grali. W 1965 roku miała miejsce ich pierwsza trasa koncertowa pod hasłem "Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce". Trzy lata później w Cannes we Francji zespołowi wręczono TROFEUM MIDEM (taką samą nagrodę otrzymała na tym festiwalu grupa The Beatles). W tym samym roku otrzymują nagrodę amerykańskiego magazynu "Billboard" dla najlepszego polskiego zespołu.

4 marca 2006 roku na koncercie w Sali Kongresowej w Warszawie z okazji jubileuszu 40-lecia Zespołu-Czerwone Gitary otrzymały nagrodę "Marmurowego Krążka" za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii. Łącznie sprzedano ok. 12 milionów płyt zespołu (nie licząc pirackich). Czerwone Gitary zdobyły 14 Platynowych Płyt.

W tym roku ukaże się nowa płyta zespołu zatytułowana "Czerwone Gitary-o miłości". Również jesienią tego roku zespół po raz pierwszy w swojej historii zagra z towarzyszeniem Wielkiej Orkiestry Gdańskich Symfoników w cyklu koncertów "CZERWONE GITARY-SYMFONICZNIE" i wreszcie-Czerwone Gitary zostały laureatem plebiscytu Tygodnia "Polityka" za najlepszy polski zespół XX wieku.

Bilety tutaj