Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Śpiewanie pieśni patriotycznych w Parku Miejskim w Wejherowie w obiektywie Leszka Spigarskiego

TS
15 listopada 2023

W Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie mieszkańcy grodu Wejhera wspólnie z samorządowcami i przedstawicielami organizacji społecznych wspólnie odśpiewali pieśni patriotyczne. Okazją ku temu były obchody 105. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia wykonane przez wejherowskiego fotoreportera Leszka Spigarskiego.

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, dzień w którym Polska wróciła na mapy Europy. Po 123. latach dzięki wytrwałości, ofiarności i patriotyzmowi naszych przodków Polska odzyskała niepodległość. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęli miłośnicy nordic walking sportowym akcentem, którzy po krótkiej rozgrzewce przed wejherowskim Ratuszem, wyruszyli na kilkukilometrową trasę Niepodległościowego Marszu Nordic Walking.

Po mszy św. w kościele pw. Trójcy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny, mieszkańcy przeszli ulicami Wejherowa w biało-czerwonej paradzie niepodległościowej do Parku Miejskiego, gdzie wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne. W parku można było oglądać zabytkowe, wojskowe i pożarnicze pojazdy i skosztować wojskowej grochówki. Na scenie wystąpił zespół LAST – hard rock cover group.