W Jastarni odbyły się zawody Kite Cup 2023

TS
04 lipca 2023

W pierwszy weekend lipca został rozegrany kolejny przystanek zawodów Kite Cup. – Mistrzostwa i Puchar Polski w Kitesurfingu oraz Wingfoilu. Sportowe zmagania odbyły się w Jastarni, zaś spektakl podniebnych ewolucji freestyler’ów można było podziwiać w Kuźnicy.

Mimo początkowych słabych warunków wiatrowych w Jastarni udało się rozegrać Mistrzostwa Polski IKA Formuła Kite oraz Puchar Polski Wing Race. W Kuźnicy, do której ostatniego dnia, z uwagi na kierunek wiatru zostały przeniesione zawody, odbył się Puchar Polski Kite Freestyle. Dla miłośników standup paddleboardingu po raz pierwszy odbyły się zawody Hydrosfera Sup Cup, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W sumie wzięło w nich udział ponad 40 osób.

Z uwagi na kierunek wiatru, który nie mógł przebić się przez półwysep i w Jastarni był szkwalisty i słaby, musieliśmy zmienić plany i zawody we Freestyl’u przenieśliśmy do Kuźnicy od strony zatoki. Kolejny raz nie zawiedliśmy się na tym miejscu. Właśnie tutaj dzięki bardzo dobry warunkom, zawodnicy mogli popisać się spektakularnymi skokami i akrobacjami. Kolejny Kite Cup już między 25, a 27 sierpnia br. w Rewie – powiedział Michał Zieliński, organizator cyklu Kite Cup.