Nowy parking przy ulicy Zamkowej w Wejherowie w obiektywie Leszka Spigarskiego

Tomasz Smuga
29 czerwca 2023

76 miejsc dla samochodów osobowych i 6 miejsc dla autobusów, miejsca do odpoczynku i toaleta. Nowy parking przy ul. Zamkowej w Wejherowie został oficjalnie otwarty.

Jest to inwestycja, która obejmuje układ drogowy, ale i miejsca postojowe, co ma dla nas ogromne znaczenie biorąc pod uwagę, gdzie się znajdujemy. Chodzi o ulicę Parkową i Zamkową. Te dwie ulice miały bardzo przestarzałą infrastrukturę ziemną. Została ona wymieniona. Poprawiono też parametry ulicy Zamkowej. Oprócz tego most, który znajduje się na rzece Cedron jest całkiem nowym przystosowanym do dzisiejszych wymogów. Ale i zostało wzmocnione koryto rzeki w taki sposób, żeby miasto nie zostało zalane, gdyby były ulewne deszcze - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - Co jest dla nas bardzo ważną rzeczą to, że powstały miejsca postojowe. Jest ich 76. dla samochodów osobowych. Oprócz tego jest 6. miejsc dla autobusów. To jest istotne, bo Wejherowo ma mieć turystykę pielgrzymkową.

Wartość inwestycji wyniosła ponad 9,6 mln zł, w tym dofinansowanie Powiatu Wejherowskiego to 2,3 mln zł. Swój udział w inwestycji miała także spółka PEWIK Gdynia, która na własny koszt wykonała niezbędne prace sieci kanalizacyjno-wodociągowej za ok. 75 tys. zł. Wykonawcą robót była firma Kruszywo Sp. z o.o.