12.05.2024 10:00 3 ab

IV liga. Grad goli w meczu Gryfa Wejherowo z Pomezanią Malbork

Ogromnych emocji nie zabrakło w meczu 28. kolejki IV ligi gr. pomorskiej pomiędzy Pomezanią Malbork, a Gryfem Wejherowo. W spotkaniu padło aż osiem bramek, a goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, mimo że przegrywali 0:3.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla żółto-czarnych. Gospodarze już po 20. minutach prowadzili 3:0. Gryfici jednak się nie załamali, a wręcz przeciwnie.

Jeszcze w pierwszej połowie wejherowianie zaczęli odrabiać straty. Efektem były dwie zdobyte bramki i do szatni schodzili już "tylko" z jednobramową stratą.

Druga połowa to popis strzelecki w wykonaniu przyjezdnych. Już na samym początku Krzysztof Idzi doprowadził do remisu. Chwilę później czwartego gola dla gości zdobył Bartosz Iwański.

Przysłowiową kropkę nad "i" postawił po kolejnych kilkunastu minutach Krystian Faltyński. Gryf ostatecznie wygrał w Malborku 3:5.

Ooooo to jest właśnie Gryf Wejherowo. Tak w skrócie można napisać o dzisiejszym meczu w Malborku. Kiedy w 19 minucie przegrywaliśmy 3:0, mało kto wierzył w nasze zwycięstwo. Jednak jak na drużynę przystało, pokazaliśmy charakter i wolę walki, która doprowadziła nas do zwycięstwo 3:5i wracamy do Wejherowa z 3 punktami – podsumowali mecz gryfici.

Pomezania Malbork - Gryf Wejherowo 3:5 (3:2)

Bramki dla Gryfa: Faltyński (x2), Idzi (x2), Iwański

Gryf (skład wyjściowy): Łukowicz - Kątny, Faltyński, Godlewski, Idzi, Leske (c), Koszałka, Kozakowski, Pranczk, Burkhardt, Goyke

Gryf (rezerwowi): Wika (brm), Maszota, Jarząb, Iwański, Kowalewski, Kwidzyński

W tabeli IV ligi Gryf Wejherowo z 39. punktami zajmuje 7. miejsce. W 29. kolejce gryfici zagrają u siebie z Gromem Nowy Staw.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.