01.05.2024 17:00 1 ab

III liga. Mimo, że na mecz się spóźnili, to z Wikędem się rozprawili

źródło: YouTube / Wikęd Luzino

W ramach 28. kolejki trzecioligowych zmagań Wikęd Luzino podejmował Unię Swarzędz. Mimo, że to gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę, mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem przyjezdnych.

Spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem. Drużyna gości utknęła w korkach i nie udało się jej dojechać na czas.

Pierwsza bramka w meczu padła w 26. minucie. Strzelcem gola okazał się Eryk Sobków pokonując bramkarza pewnym strzałem z głowy.

Piłkarze Wikędu nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. Pięć minut później za sprawą Adriana Chopcia na tablicy świetlnej widniał już wynik 1:1. Piłkarz Unii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z odległości kilkudziesięciu centymetrów, wpakował piłkę do bramki.

W drugiej połowie obie drużyny dążyły do strzelenia zwycięskiego gola. Ta sztuka udała się gościom w 77. minucie. Piłka po strzale głową jednego z piłkarzy Unii odbiła się od słupka i trafiła wprost pod nogi Sobonia, który z kilku metrów umieścił ją w siatce.

Wynik nie uległ już zmianie. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Unii 1:2.

W tabeli Wikęd z 20 pkt. zajmuje przedostatnie miejsce. W 29. kolejce piłkarze z Luzina zagrają na wyjeździe z Cartusią Kartuzy.

Wikęd Luzino - Unia Swarzędz 1:2 (1:1)

Bramki: Eryk Sobków 26 - Adrian Chopcia 31, Filip Soboń 77

Wikęd (skład wyjściowy): Staniszewski - Żolik, Mienik (c), Zalov, Gach, Sobków, Machalek, Fiedosewicz, Krefft, Wojda, Petk

Wikęd (rezerwowi): Gołoś, Skurat, Formela, Regulski, Wachowiak, Ryk, Kwaśnik, Wilczyński, Wicki

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.