10.05.2021 08:30 3 PM/UM Wejherowo

Marcin Chabowski otrzymał wsparcie na przygotowania do Igrzysk Olimpijskich

Fot. UM Wejherowo

„Takie wsparcie w okresie pandemii jest bardzo istotne, a każda taka pomoc w okresie przygotowawczym do olimpiady jest nieoceniona" - powiedział w wejherowskim ratuszu Marcin Chabowski, który przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Marcin Chabowski, maratończyk pochodzący z Wejherowa, podczas maratonu na lotnisku w holenderskim Enschede wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio, które będą trwały od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku. Do tego czasu zawodnik będzie intensywnie się przygotowywał, środki między innymi na budowanie formy przekazało zawodnikowi miasto.

W trakcie spotkania dziękując za znakomitą promocję Wejherowa, prezydent Wejherowa przekazał maratończykowi wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. zł na przygotowania do olimpiady.

Zrobię wszystko, aby godnie zaprezentować nasze miasto podczas olimpiady i mam nadzieję, że wynik jaki osiągnę podczas igrzysk olimpijskich w Tokio przyniesie satysfakcję mieszkańcom Wejherowa. Trenowałem w różnych klubach, ale zawsze podkreślam, że jestem z Wejherowa – powiedział Marcin Chabowski, który niebawem wybiera się najpierw na obóz kondycyjny do Kenii, a później do Sankt Moritz w Szwajcarii.

Koszty przygotowań obejmujące m.in. ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, zakupu suplementów i odżywek oraz pomocy fizjoterapeutycznej, są wysokie i nie pokrywa ich w całości Komitet Olimpijski. Olimpijczyk z własnych dochodów nie jest w stanie ich pokryć.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24