23.04.2021 12:00 17 PM

Zagłosuj na imię dla samicy sokoła z Redy!

mat.pras.

Freja, Norda, Rebeka, Redzianka, Koksinka – to pięć wybranych przez komisję konkursową imion dla samicy sokoła z Redy z ponad stu przesłanych przez naszych czytelników propozycji. Teraz czas na głosowanie!

Czas nazwać mieszkankę redzkiego gniazda. W związku z tym tydzień temu poprosiliśmy naszych czytelników o propozycje imion dla samicy sokoła z Redy. Otrzymaliśmy ponad sto pomysłów, z których wybraliśmy pięć – teraz rozpoczyna się głosowanie, które zakończymy w poniedziałek (26 kwietnia).

Latem ubiegłego roku w Redzie pojawili się nowi mieszkańcy. Są nimi sokoły, które znalazły swój dom na kominie Koksika, gdzie zamontowano specjalne gniazdo na wysokości 60 metrów od strony południowo-wschodniej. Od teraz redzkie sokoły można obserwować non stop za pomocą kamer na portalu Nadmorski24. Pierwszy widok pokazuje wnętrze gniazda. Kolejny widok z kamery przedstawia gniazdo sokoła widziane od strony platformy.

Partnerami konkursu są: Koksik Miejskie Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo-Komunalne Sp. z o.o., Stowarzyszenie na rzecz dzikich zwierząt „Sokół”, Miasto Reda, Telewizja Kablowa Chopin, Radio Norda FM, Twoja Telewizja Morska i portal Nadmorski24.pl. Zapraszamy do zabawy!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24