05.02.2021 21:00 42 WH/NW/TTM

Zmarł ks. Krzysztof Stachowski, proboszcz parafii w Żarnowcu

Fot. archiwum

W piątek (22 stycznia) w Pucku odbyła się zbiórka krwi dla ks. Krzysztofa Stachowskiego, proboszcza parafii w Żarnowcu. To odpowiedź na apel, który pojawił się w mediach społecznościowych w ostatnim czasie.


AKTUALIZACJA, 05.02.2021r., godz. 21:00

Parafia pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu poinformowała o śmierci ks. Krzysztofa Stachowskiego, proboszcza tamtejszej parafii.

Ksiądz Krzysztof miał 60 lat. Zmarł po 34 latach kapłaństwa.


AKTUALIZACJA, 04.02.2021r., godz. 11:00

Podczas wtorkowej (2 lutego) zbiórki krwi udało się zebrać 24 litry i 750 ml życiodajnego płynu. Zainteresowanie było naprawdę duże.

Wszystkim serdecznie dziękuję w imieniu Księdza Krzysztofa. Wam drogie Panie za przygotowanie pomieszczeń, przepyszne ciasta i ogromną serdeczność. Dziękuję zespołom obu czerwonych krwiobusów za cierpliwość, bo przecież wszystkich zdołaliście przebadać i tak wielu mogło oddać krew. Zaangażowanie, absolutnie wszystkich, kolejny raz umożliwiło podzielenie się bezcennym darem krwi ratującej życie. Musi być dobrze – czytamy na profilu facebookowym Jarosława Białk, starosty puckiego.


AKTUALIZACJA, 1.02.2021r., godz. 16:30

Ks. Krzysztof Stachowski, proboszcz parafii w Żarnowcu nadal potrzebuje pomocy.

We wtorek (2 lutego) w godz. Od 9:00 do 13:00 przy żarnowieckim kościele od strony plebanii staną dwa krwiobusy, które łącznie obsłużą około sto osób.

Ze względu na pogodę nie chcemy byście musieli marznąć na zewnątrz, dlatego zapraszamy wszystkich do plebanii, gdzie zachowując dystans i reżim sanitarny wypełnicie dokumenty przed oddaniem krwi. Tam też będą czekały ciepłe napoje i mały poczęstunek dla wszystkich – czytamy w poście puckiego starosty Jarosława Białk.

Przypomnijmy, że we wtorek (26 stycznia) Jarosław Białk poinformował, że stan zdrowia ks. Krzysztofa nie poprawia się. Proboszcz podłączony jest do aparatury ECMO w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.AKTUALIZACJA, 26 stycznia, godz. 9:38

Zbiórka krwi w Żarnowcu zostanie przeniesiona z piątku (29 stycznia) na wtorek (2 luty) w godzinach 9 – 13.

❗WAŻNA INFORMACJA (był problem z udostępnianiem, więc dodaję ją jeszcze raz) Stan zdrowia Ks. Krzysztofa nie poprawia...

Opublikowany przez Jarosława Białka Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Ks. Stachowski zachorował na koronawirusa. Stan jego zdrowia pogorszył się w sobotę. Żarnowiecki proboszcz podłączony jest do aparatury ECMO w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Maszyna służy do pozaustrojowego natleniania krwi, co wymaga ciągłej transfuzji.

W czwartek (21 stycznia) na portalach społecznościowych pojawiły się informacje o akcji oddawania krwi dla kapłana. Już następnego dnia, z inicjatywy starosty puckiego, do Pucka przyjechał krwiobus. W specjalnym pojeździe mieszkańcy miasta i okolic mogli podzielić się tym życiodajnym płynem.

Chętnych zgłosiło się 70 osób. Krwiobus jednego dnia jest w stanie obsłużyć 50 osób. W Pucku udało się zebrać ok. 14 litrów krwi.

To cieszy! Oby takich okazji było jak najmniej, ale jeżeli już występują, to społeczeństwo się mobilizuje. Dzisiejsza akcja pokazała bardzo wysoką frekwencję osób chętnych do oddania krwi – zwraca uwagę Leszek Breja, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Pucku.

Kolejna akcja zbiórki krwi dla ks. Stachowskiego odbędzie się w piątek (29 stycznia) w godzinach 9 – 13 w Żarnowcu przy kościele.

Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim mieszkańcom ziemi puckiej, którzy chcieli oddać krew. Bardzo państwu wszystkim dziękuję w imieniu księdza Krzysztofa – mówi Jarosław Białk, starosta powiatu puckiego.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24