28.05.2020 16:42 67 rp/KPP Puck

Pościg w Leśniewie: Pijany i bez uprawnień uciekał przed policjantami

Źródło: KPP Puck

Kierujący volkswagenem nie zareagował na sygnały policjantów do zatrzymania się do kontroli, jak się okazało, miał ku temu powody. Były nim aż dwa promile alkoholu i brak uprawnień do kierowania pojazdem. 27-letni kierowca może teraz trafić za kratki nawet na pięć lat.

W czwartek (28 maja) puccy mundurowi zostali poinformowali o popołudniowym zgłoszeniu dotyczącym kierowcy volkswagena, który może być nietrzeźwy. Na drodze Leśniewo – Darzlubie pojawili się policjanci, którzy szybko zauważyli mężczyznę. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął naciskać nogę na gaz.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który stawiał opór i nie chciał wysiąść z auta – relacjonuje st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

27-latek został szybko obezwładniony. Okazało się, że miał prawie dwa promile alkoholu we krwi, nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, a jego auto nie miało aktualnych badań technicznych. Najbliższe pięć lat może teraz spędzić w więzieniu i bardzo możliwe, że nigdy już nie wsiądzie za kółko.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24