20.02.2020 12:25 6 mike

Pracodawcy pokażą, co mają do zaoferowania

Fot. archiwum/TTM

Zbliża się kolejna edycja wejherowskich targów pracy. Tym razem wydarzenie zaplanowano na 25 marca. Oferta będzie skierowana zarówno do osób poszukujących zatrudnienia, planujących zmienić pracę, jak i do uczniów, którzy dopiero decydują się na wybór drogi zawodowej.

Targi pracy to zyskująca coraz większą popularność forma spotkania pracodawcy z potencjalnym pracownikiem. Korzyści jest wiele – można m.in. bezpośrednio aplikować, ale i dowiedzieć się „z pierwszej ręki”, jak wyglądają warunki zatrudnienia w danej firmie. Może to być lepsza opcja niż zasięganie opinii z internetu, które nie zawsze są rzetelne i zgodne z rzeczywistością. Bezrobotni z powiatu wejherowskiego będą mieli taką okazję 25 marca. Tradycyjne targi pracy w Wejherowie będą zorganizowane w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 (ul. Strzelecka 9). Współorganizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Otwarcie zaplanowano na godzinę 10:00.

Na stoiskach wystawienniczych pracodawców, instytucji oraz szkół wyższych zaprezentowane zostaną m.in. oferty pracy w kraju i za granicą, staże zawodowe, oferty szkoleniowe, oferty edukacyjne, a także informacje dotyczące zatrudniania obcokrajowców – informują organizatorzy.

Na godziny 10:15–12:15 zaplanowano wykłady pt. „ABC Urzędu Pracy” oraz „Usługi EURES. Zasady bezpiecznego poruszania się po europejskim rynku pracy”. Poprowadzą je doradcy zawodowi PUP w Wejherowie i WUP w Gdańsku. Młodzi ludzie, którzy dopiero wybiorą swoją drogę zawodową, będą mogli skorzystać z warsztatów dotyczących aktualnej sytuacji na rynku pracy, a także dowiedzieć się, jak napisać skuteczne CV.

Fot. archiwum/TTM

Podczas ubiegłorocznych wejherowskich targów pracy można było zapoznać się z ofertami niemal 40 pracodawców. Impreza przyciągnęła wielu chętnych, a relację z wydarzenia zamieściliśmy tutaj.

Więcej informacji na temat marcowych targów w Wejherowie można uzyskać pod numerem telefonu 58 677 63 34.

Źródło: PUP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24