11.03.2019 10:07 102 PM

Potrzebne 9 milionów złotych na nową strzelnicę – ruszyła zbiórka pieniędzy

Mat. pras.

Od ponad 25 lat starają się o powstanie strzelnicy z prawdziwego zdarzenia w Wejherowie. Dawnej strzelnicy nie da się odbudować, dlatego powstał projekt nowej za 9 milionów złotych. Członek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie uruchomił zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Na początku starali się odbudować strzelnicę zniszczoną i spaloną przez hitlerowców, która znajdowała się między stadionem Gryfa Wejherowo a ulicą Strzelecką. Niestety jej odtworzenie w byłym kształcie i lokalizacji okazało się niemożliwe z przyczyn formalnych, finansowych i środowiskowych. Jeden z członków bractwa postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zainicjował zbiórkę pieniędzy na budowę nowej ekologicznej, modułowej strzelnicy sportowej w Wejherowie. Jest to projekt prywatny, ale strzelnica ma nosić imię "Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie".

Do tej pory bractwo wejherowskie korzystało ze strzelnicy wojskowej, ale ona pozostaje od trzech lat w remoncie. Nie wiadomo, kiedy ten remont się skończy, nie wiadomo też, czy wojsko będzie nam chciało udostępnić tę strzelnicę. Bractwu strzeleckiemu ciężko jest funkcjonować bez strzelnicy, musimy przeprowadzać treningi, szkolić się i mieć gdzie organizować zawody – mówi Zbigniew Lemiech, członek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Pieniądze można wpłacać na stronie pomagam.pl/strzelnica2020. Organizator zachęca do małych wpłat i promowania zbiórki wśród znajomych.

Kwota wydaje się astronomiczna i nie do zebrania. Jednak gdyby 300 moich znajomych wpłaciło na moją zbiórkę po 3 zł i namówiło swoich dwóch znajomych, żeby wpłaciło też po 3 zł, a oni kolejnych i kolejnych. W 14 pokoleniu donatorów uzbieramy kwotę o wiele wyższą niż te astronomiczne 9 milionów złotych. Jestem przekonany, że razem damy radę – dodaje Zbigniew Lemiech.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie założono w 1836 roku. Skupiało w swoich szeregach przedstawicieli kupiectwa, rzemiosła i przemysłu. Działalność bractwa przerwała II wojna światowa. Organizacja została reaktywowana w 1993 roku. Od 1994 roku Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie jest członkiem Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. i kontynuuje działalność przodków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24