22.01.2013 14:00 0 Artykuł sponsorowany

PZPOW - miejsce odkrywania lokalnych talentów...

Co oznacza skrót PZPOW? Czym tak naprawdę zajmuje się PZPOW? Na te i inne pytania odpowie Mariola Błaszczuk, wicedyrektor instytucji, która mieści się przy ul. 3 Maja 49 w Wejherowie.

Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie – długa nazwa. Czym się Państwo zajmują?

PZPOW w Wejherowie to kuźnia talentów. Zajmujemy się kształceniem i edukacją w dziedzinach szeroko pojętej kultury i sportu. Koncentrujemy się na rozwijaniu umiejętności i zainteresowań dzieci i młodzieży. Dzięki uczestnictwu w zajęciach przez nas organizowanych można zdobyć wiedzę, nowe sprawności oraz poszerzyć horyzonty. Co przyda się nie tylko w kolejnych etapach edukacji, ale także w życiu codziennym.

Organizowanie zajęć pozaszkolnych to jedna domena Waszej działalności, ale jesteście jeszcze organizatorami wielu konkursów w powiecie?

Tak to prawda – drugą naszą domeną jest organizacja zawodów sportowych i konkursów artystycznych, takich jak: Turniej Formacji Tanecznych, Turniej Teatralny Niebieskie Tarcze, konkurs plastyczno-fotograficzno – filmowy Prawa Człowieka, Rodno Mowa, konkurs recytatorski Poezji Polskiej, konkurs plastyczno-historyczny Szukamy Własnych Korzeni, Przegląd Talentów Wokalnych, konkurs plastyczno-fotograficzny Wejherowo Okiem Plastyka i Fotografa, konkurs literacko-plastyczny Gwiazdka Tuż… Tuż…

Ponadto cyklicznie bierzemy udział w wielu projektach międzynarodowych, takich jak: warsztaty artystyczne pn.: „Jugendkunstsommer” we Flecken Zechlin w Niemczech, warsztaty muzyczne „Music meets Culture”, warsztaty taneczne czy też warsztaty edukacyjne, poświęcone tematyce szeroko pojętej demokracji, tolerancji oraz tożsamości europejskiej.

Dla kogo adresowane są Państwa zajęcia?

Zajęcia organizowane przez naszą placówkę adresowane są w szczególności do młodzieży ponadgimnazjalnej z powiatu wejherowskiego, która chciałaby rozwijać swój talent lub po prostu w kreatywny sposób spędzić swój czas wolny z rówieśnikami o podobnych pasjach. Uczestnicy naszych zajęć nie tylko pod okiem fachowców rozwijają swoje zainteresowania, ale również biorą udział w wielu konkursach – poczynając od szczebli miejskich, powiatowych, poprzez wojewódzkie, aż do ogólnopolskich i nawet międzynarodowych. Możemy już się pochwalić wieloma laureatami.

Jaki jest koszt uczestnictwa w Państwa zajęciach?

Zajęcia dla wszystkich uczestników – bez względu na rodzaj koła – są BEZPŁATNE. Wystarczy zaznajomić się ze stroną internetową naszej placówki: www.pzpow.eu, obejrzeć bogatą ofertę zajęć i wybrać coś dla siebie. Po wypełnieniu karty zgłoszeniowej (do pobrania w zakładce: nabór) i rozmowie kwalifikacyjnej z kadrą pedagogiczna zostaje się przyjętym do wybranego koła zainteresowania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24